Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA a Čína sa chystajú na spoločné rokovania o kontrole jadrových zbraní

Rokovania medzi Washingtonom a Pekingom budú znamenať prvé takého rozhovory medzi týmito dvoma superveľmocami od čias prezidenta Baracka Obamu.

2.11.2023 (SITA.sk) – Spojené štáty a Čína budú na budúci týždeň rokovať o kontrole jadrových zbraní.

Ako referuje web news.sky.com, táto potenciálne pozitívna správa zverejnená denníkom The Wall Street Journal prišla v čase, keď ruský vodca Vladimir Putin podpísal zákon, ktorým sa ruší ruská ratifikácia globálneho zákazu jadrových skúšok.

Rokovania medzi Washingtonom a Pekingom budú znamenať prvé takého rozhovory medzi týmito dvoma superveľmocami od čias amerického prezidenta Baracka Obamu.

Aj keď nebudú zahŕňať formálne rokovania o kontrole zbrojenia, denník uvádza, že rozhovory poskytnú americkým predstaviteľom príležitosť oboznámiť sa s jadrovou doktrínou Pekingu a budovaním jeho jadrového arzenálu, ktorý bol historicky oveľa menší ako v prípade USA a Ruska.

Viac k témam: Jadrové zbrane
Zdroj: SITA.sk – USA a Čína sa chystajú na spoločné rokovania o kontrole jadrových zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií