fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA naďalej trápi extrémne počasie, pri búrkach zomrelo najmenej sedem ľudí

Desaťtisíce ľudí skončili bez elektriny.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Juhom Spojených štátov sa prehnal masívny systém búrok, ktoré sprevádzal silný vietor a tornáda. V štátoch Alabama a Georgia zomrelo najmenej sedem ľudí. Desiatky tisíc odberateľov sú tam bez elektriny.

O život prišiel pasažier auta

Šesť zo spomenutých úmrtí je z okresu Autauga v Alabame, kde tornádo, ktoré sa prehnalo po 32-kilometrovej trase naprieč dvoma vidieckymi obcami, poškodilo najmenej 40 domov, uviedol okresný predstaviteľ pre zvládanie krízových situácií Ernie Baggett.

Najmenej 12 ľudí podľa neho utrpelo zranenia, s ktorými ich museli previezť do nemocnice. V Georgii o život prišiel pasažier auta, na ktoré v meste Jackson spadol strom. Mesto sa nachádza v okrese Butts, kde búrka podľa predstaviteľov zjavne vykoľajila nákladný vlak.

Extrémne počasie

Extrémne počasie vyvracalo stromy, prevracalo autá či trhalo strechy. V Alabame zostalo podľa webu PowerOutage.us bez elektriny zhruba 40-tisíc zákazníkov. V Georgii hlásia okolo 86-tisíc. V šiestich okresoch v štáte tiež zrušili školy vyučovanie, čo sa dotklo zhruba 90-tisíc študentov.

Americká Národná meteorologická služba (NWS) vo štvrtok informovala, že celonárodne dostali správy o 33 tornádach. Výstrahy pred tornádami platili pre štáty Mississippi, Alabama, Georgia, Tennessee, Kentucky, Južná Karolína a Severná Karolína. Správy o tornádach zatiaľ nepotvrdili a niektoré môžu po posudkoch klasifikovať ako škody spôsobené vetrom.

Prečítajte si tiež:
Britská ministerka Bravermanová rezignovala na svoju funkciu, vyjadrila obavy nad vládou krajiny

Viac k témam: Extrémne počasie, Silné búrky, Tornádo, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – USA naďalej trápi extrémne počasie, pri búrkach zomrelo najmenej sedem ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií