fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, armáde nabalili muníciu pre húfnice aj raketomety HIMARS

Od začiatku vojny na Ukrajine jej USA, vrátane najnovšieho balíka, dali zbrane a ďalšie vybavenie za viac ako 19,3 miliardy dolárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.12.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc za 275 miliónov dolárov. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaných amerických predstaviteľov. Balík obsahuje 80-tisíc kusov munície pre húfnice a bližšie nešpecifikovaný počet kusov munície pre salvové raketomety HIMARS.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tiež zahŕňa systémy na boj proti dronom, protivzdušnú obranu, vozidlá Humvee, generátory a ďalšie bojové vybavenie. Očakáva sa, že vláda oznámi balík pomoci Ukrajine, ktorý možno čerpať zo zásob Pentagonu, v piatok.

Od začiatku vojny na Ukrajine jej USA, vrátane najnovšieho balíka, dali zbrane a ďalšie vybavenie za viac ako 19,3 miliardy dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Protivzdušná obrana, raketomety HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, armáde nabalili muníciu pre húfnice aj raketomety HIMARS © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií