Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA súhlasí s tvrdením ukrajinského prezidenta, vojna nie je vhodný čas na voľby

Hovorca amerického rezortu zahraničia poznamenal, že okolo 20 percent ukrajinského územia je stále okupovaných.

8.11.2023 (SITA.sk) – Americké ministerstvo zahraničných vecí rozumie vyjadreniu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že vojna nie je najlepší čas na usporiadanie volieb.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Povedal to hovorca rezortu diplomacie USA Vedant Patel, informuje spravodajský web Ukrajinská pravda.

„Myslím si, že je dôležité mať na pamäti, že Ukrajina je v tejto pozícii preto, že Rusko proti nej naďalej vedie svoju totálnu nezákonnú vojnu. Ukrajina a jej obyvatelia bojujú o prežitie,“ konštatoval Patel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Hovorca amerického rezortu zahraničia tiež poznamenal, že okolo 20 percent ukrajinského územia je okupovaných a desiatky miliónov ukrajinských občanov opustili svoje domovy, pričom mnohí sa ocitli mimo krajiny ako utečenci.

Viac k témam: Hovorca, Prezidentské voľby na Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – USA súhlasí s tvrdením ukrajinského prezidenta, vojna nie je vhodný čas na voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií