Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA vyslali ďalšiu lietadlovú loď na Blízky východ, chcú odradiť Irán od pokusov o rozšírenie konfliktu

V oblasti sú tak už dve americké lietadlové lode, čo je v posledných rokoch zriedkavý jav.

29.10.2023 (SITA.sk) – Americká lietadlová loď USS Dwight D. Eisenhower a jej úderná skupina preplávali cez Gibraltársky prieliv do Stredozemného mora. V oblasti sú tak už dve americké lietadlové lode, čo je v posledných rokoch zriedkavý jav.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Vo východnom Stredomorí je už so svojou údernou skupinou lietadlová loď USS Gerald R. Ford. Spojené štáty americké tak demonštrujú podporu Izraelu po tom, ako sa židovský štát stal terčom útoku, ktorý z Pásma Gazy podnikla palestínska militantná organizácia Hamas.

Breaking news : #USS (#CVN69) is in the #Mediterranean Sea as of this morning steaming eastbound at 23kts escorted by the USS Gravely (DDG 107) and USS Mason (DDG 87). #DwightDEisenhower #USNavy #usarmy #Israel #DDG107 #DDG87 #mason #gravely #USA pic.twitter.com/t7FFtfK74g
— Pan (@antony67) October 28, 2023

Lietadlová loď USS Dwight D. Eisenhower smeruje cez Stredozemné more a Suezský prieplav do oblasti ústredného velenia USA v regióne. Americké sily tak zväčšujú svoju prítomnosť na Blízkom východe, aby odradili Irán a s ním spolupracujúce militantné skupiny od pokusov o rozšírenie izraelsko-palestínskeho konfliktu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: americká lietadlová loď, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Stredozemné more
Zdroj: SITA.sk – USA vyslali ďalšiu lietadlovú loď na Blízky východ, chcú odradiť Irán od pokusov o rozšírenie konfliktu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií