Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA vyzvalo Ukrajinu, aby zastavila útoky na ruské ropné rafinérie. Tie sú však legitímne vojenské ciele

Povedala to ukrajinská vicepremiérka pre európsku a euroatlantickú integráciu Oľha Stefanišynová.

22.3.2024 (SITA.sk) – Ropné rafinérie na ruskom území Rusko sú legitímne vojenské ciele. Ako referuje web The Guardian, povedala to ukrajinská vicepremiérka pre európsku a euroatlantickú integráciu Oľha Stefanišynová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tá reagovala na nedávne správy šíriace sa v médiách, že Spojené štáty vyzvali Ukrajinu, aby zastavila útoky na ruské ropné rafinérie. Povedala, že Ukrajina „dosahuje svoje ciele“ a „veľmi úspešné operácie“ na území Ruskej federácie.

„Existujú aj vyhlásenia iných predstaviteľov, že z vojenského hľadiska ide o absolútne legálne ciele. Chápeme výzvy amerických partnerov. Zároveň bojujeme so schopnosťami, zdrojmi a postupmi, ktoré máme,“ uviedla Stefanišynová pre web Hromadske.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské rafinérie, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinská vicepremiérka pre európsku a euroatlantickú integráciu
Zdroj: SITA.sk – USA vyzvalo Ukrajinu, aby zastavila útoky na ruské ropné rafinérie. Tie sú však legitímne vojenské ciele © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií