Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úsmev do kamery im nechýba, ale skutky áno, kritizuje Majerský Ficovu vládu a trvá na odvolávaní Blahu

Zdôraznil, že Ľuboš Blaha ako jeden z najvyšších reprezentantov Slovenskej republiky doma a v zahraničí nahradil obraz prezidentky obrazom masového vraha cudzej mocnosti Che Guevarom.

13.11.2023 (SITA.sk) – Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský vyzýva predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) a poslancov vládnej koalície, aby v utorok prišli do práce a otvorili mimoriadnu schôdzu o odvolávaní podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD).

Obraz masového vraha

Ako uviedol vo svojom stanovisku, zachytil informácie, že koaliční poslanci schôdzu neplánujú otvoriť. „Predstavitelia vládnej koalície často hovoria o slušnosti a novej politickej kultúre, úsmev do kamery im nechýba, ale skutky áno. Kde je tá nová kultúra, keď nám nedovolia diskutovať v parlamente?,“ pýta sa Majerský.

Zdôraznil, že Ľuboš Blaha ako jeden z najvyšších reprezentantov Slovenskej republiky doma a v zahraničí nahradil obraz prezidentky obrazom masového vraha cudzej mocnosti Che Guevarom.

Odvolanie Blahu

Zároveň odobral vlajku Európskej únie, ktorá reprezentuje naše partnerstvá a pomoc Slovensku. Z tohto dôvodu ho chce KDH odvolať z funkcie.

KDH ako najstaršia ponovembrová strana na Slovensku a priamy dedič protikomunistického disentu sa nemieni nečinne prizerať na vulgárne a prízemné šliapanie po symboloch demokracie a ich nahrádzanie symbolmi jednej z najohavnejších diktatúr všetkých čias.

„Sme presvedčení, že svojím konaním propagoval hnutia smerujú k potláčaniu ľudských práv a slobôd,“ píše KDH v odôvodnení návrhu na odvolanie Blahu.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Odvolanie z funkcie, Opozícia, Podpredseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk – Úsmev do kamery im nechýba, ale skutky áno, kritizuje Majerský Ficovu vládu a trvá na odvolávaní Blahu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií