fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete úspešnejší nový rok? Zabezpečí vám ho odhodlanie a motivácia

Máte tip? napíšte nám mailom

Odhodlanie a motivácia dokážu veľké veci! Ak máte pocit, že rok 2019 nepriniesol nič z toho, po čom ste túžili, prichádza možnosť zmeniť svoj život k lepšiemu. Nepotrebujete toho veľa.

Nebojte sa zmeniť to, čo vás trápi

Prečo je motivácia na začiatku roka skvelý nápad? Pozrite sa späť na ten starý. Boli ste šťastný? Bavila vás práca, v ktorej ste trávili väčšinu času? Splnili ste si cestovateľské sny a videli kúsok sveta? Trápilo vás, ako žijete? Ak sa nad týmito otázkami zamyslíte, možno prídete na to, že všetko je v poriadku. Možno však pochopíte, že by ste chceli niečo inépotrebujete sa posunúť ďalej.

Motivácia musí ísť priamo z vás

Možno vám slovo motivácia znie abstraktne. Je to pohnútka, ktorá nás podnecuje konať a robiť niečo nové, iné, lepšie. Nájdete mnoho rôznych definícií a motivačných teórií, ktoré zaujmú najmä študentov psychológie a psychológov. Väčšina z nich vám povie, že najdôležitejšia je sebamotivácia. Môžete počúvať desiatky motivačných rečníkov, ktorí budú mať krásne reči. Ani jeden z nich ale nedokáže pomôcť, ak si nechcete pomôcť sami. Možno vás povzbudia, ale vykročiť do nového a šťastného života musíte sami. To, čo cítite v hĺbke svojho srdca, by ste mali začať realizovať. Kedy, ak nie teraz? Veď dnes je ten najlepší deň. Motivácia príde, ak to naozaj chcete.

Prečítajte si tiež:
Nádherná a neuveriteľná modelka! Áno správne, má 59 rokov!

https://www.instagram.com/p/B6Q2EExHKjO/

Prekonávajte sami seba

Neustála motivácia konať a robiť veci podľa seba a svojich predstáv môže byť niekedy problém. Príde prekážka, neúspech, sklamanie a odhodlanie meniť svet odíde niekde do neznáma. Ako sa motivovať každý deň? Stačí dodržiavať pár jednoduchých krokov. Ak si nie ste istý svojimi krokmi, pýtajte sa seba, prečo to robíte a prečo to chcete. Zamerajte sa na nasledujúci krok, ktorý vás čaká. Nie na to, čo bude o týždeň, mesiac alebo dva. Ale na to, čo vás čaká práve teraz a čo potrebuje vašu pozornosť. Odstráňte zo svojho okolia rušivé elementy, ktoré odvádzajú vašu pozornosť. Je jedno, či je to telefón, počítač, seriály alebo čokoľvek iné. Dôležité je vedieť postaviť sa svojmu strachu, ktorý bude v živote prítomný vždy. Nedovoľte mu, aby vás zastavil. Každý deň je novou príležitosťou robiť veci inak a lepšie. Ak v jeden deň spadnete, na druhý sa to už stať nemusí. S prvými úspechmi príde úžasný pocit a zvýši sa vám sebavedomie. Bojujte za svoje šťastie. Nik iný to za vás neurobí.

Prečítajte si tiež:
DIY: Jednoduché a hlavne lacné nápady ako uskladniť maličkostí!

Aká je vaša motivácia?

https://www.instagram.com/p/B6lJPCbFnka/

Prečítajte si tiež:

Syndróm vyhorenia zaradila WHO medzi duševné poruchy. Viete prečo?

Zdroj: etrend.sk  eduworld.sk  managementmania.com  motivation-man.sk  kryptomagazin.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií