Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ústavnoprávny výbor začal vypočúvať kandidátov na sudcu Ústavného súdu, ďalšie slovo budú mať poslanci

O post bojuje päť kandidátov.

10.4.2024 (SITA.sk) – Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR v stredu začal s vypočúvaním piatich kandidátov na post chýbajúceho sudcu Ústavného súdu SR.

Antona Dulaka za kandidáta navrhla Fakulta práva Paneurópskej vysokej školy. Líviu Trellovú zas Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave. Právnická fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach ako kandidátku navrhla Martinu Jánošíkovú. Koaličný poslanec Roman Michelko navrhol ako kandidátku Michaelu Královú a Verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský zase Zuzanu Pitoňákovú.

Úlohou výboru je skonštatovať, či kandidáti spĺňajú podmienky potrebné pre kandidátov na post ústavného sudcu. Následne budú o kandidátoch hlasovať poslanci v pléne parlamentu. Posledné slovo pri výbere sudcu má hlava štátu.

Viac k témam: Kandidáti, Parlament, Sudca
Zdroj: SITA.sk – Ústavnoprávny výbor začal vypočúvať kandidátov na sudcu Ústavného súdu, ďalšie slovo budú mať poslanci © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií