fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Utečencov na Slovensku zadržali v dvoch mestách, dokopy išlo o 46 ľudí

Išlo u cudzincov Sýrie, Bangladéša a Nepálu.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.2.2023 (SITA.sk) – Polícia vo štvrtok na Donovaloch zadržala 14 cudzincov zo Sýrie. Ako informuje hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, podozrivé vozidlo s maďarskými evidenčnými číslami spozorovala hliadka mobilnej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Bratislava.

Zastavenie vozidla

Vozidlo jazdilo zo strany na stranu a preto ho zastavili. Vodiča napriek pokusu o útek zadržali a čelí podozreniu z prevádzačstva.

„Policajti veľmi rýchlo odhalili dôvod jeho úteku, v aute totiž bolo 14 cudzincov. Ako neskôr zistili, išlo o štátnych príslušníkov Sýrie. A keďže v tomto prípade vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu prevádzačstvo, prípad si prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície,” doplnila hovorkyňa s tým, že cudzincov si prevzalo Oddelenie cudzineckej polície Policajného zboru Banská Bystrica na ďalšie konanie.

Doklady totožnosti

Žilinskí policajti zadržali v stredu 22. februára večer v trávnatom poraste pri ceste I/18 pod Strečnom 32 cudzincov tvrdiacich, že sú občanmi Sýrie, Bangladéša a Nepálu.

„Cudzinci policajtom nevedeli predložiť doklady totožnosti. Tvrdili, že na miesto prišli kamiónom z Rumunska a majú namierené do Talianska. Po týchto zisteniach sa na miesto dostavili policajti z oddelenia cudzineckej polície a cudzincov predviedli na oddelenie s cieľom zistiť ďalšie podrobnosti,” uviedla Bárdyová.

Prečítajte si tiež:
Halák potvrdil, že dostal kompromitujúce video Drličku ako prvý, vraj však z jeho strany nešlo o osobnú zášť

Po zistení totožnosti cudzincov, vykonaní lustrácií v príslušných informačných systémoch a ostatných administratívnych úkonoch budú osoby umiestnené v jednom z útvarov policajného zaistenia.

Viac k témam: Prevádzačstvo, Utečenci
Zdroj: SITA.sk – Utečencov na Slovensku zadržali v dvoch mestách, dokopy išlo o 46 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií