Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Útek teroristov z Moskvy na Ukrajinu by bola samovražda, Kyjev označil tvrdenia Rusov za absurdné

Ukrajina poprela akúkoľvek účasť na teroristickom útoku v Moskve.

23.3.2024 (SITA.sk) – Tvrdenie ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), že podozriví z teroristického útoku v koncertnej sále na okraji Moskvy plánovali prejsť cez hranice na Ukrajinu a mali na ukrajinskej strane „kontakty„, označil Kyjev za „absurdné„.

Hovorca riaditeľstva ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Andrij Jusov pre BBC povedal, že ruská oblasť pri ukrajinských hraniciach je „preplnená špeciálnymi službami a vojakmi.“ „Naznačovať, že podozriví smerovali na Ukrajinu, by znamenalo naznačovanie, že sú hlúpi alebo samovrahovia,“ dodal Jusov.

Ukrajinská vojenská spravodajská služba v piatok večer uviedla, že útok bol operáciou naplánovanou Moskvou s cieľom obviniť Ukrajinu, eskalovať vojnu a získať podporu pre mobilizáciu (zdráhajúceho sa) obyvateľstva do boja.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Moskve (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, streľba v Moskve, Teroristický útok
Zdroj: SITA.sk – Útek teroristov z Moskvy na Ukrajinu by bola samovražda, Kyjev označil tvrdenia Rusov za absurdné © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií