fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Používatelia WhatsAppu, POZOR! Tieto správy určite neotvárajte

Máte tip? napíšte nám mailom

Aplikáciu WhatsApp napadli internetoví utočníci. Používateľov sa snažia oklamať nenápadným spôsobom.

Populárna sociálna sieť patriaca pod Facebook je rozšírená po celom svete. Útočníci sa však pomocou nej opäť raz snažia oklamať jej používateľov a dostať sa tak k ich údajom. Telekomunikačný úrad Spojených arabských emirátov upozorňuje na nebezpečenstvo falošných správ.

Robia to ale prefíkaným spôsobom. Od aplikácie vám príde výzva na overenie účtu, ktorá je pre tých, ktorí služby aplikácie využívajú, dobre známa. Presne to sa snažia útočníci využiť a vy takto môžete nevedomky odhaliť všetky svoje údaje v tejto sociálnej sieti. Z hľadiska ochrany osobných údajov teda hrozí obrovské riziko.

Buďte teda obozretní. WhatsApp vám nikdy nepošle výzvu na obnovenie či overenie účtu len tak bezdôvodne. Pokiaľ si nie ste vedomí, že sa v poslednom období vykonávali v aplikácii nejaké zmeny a aj napriek tomu vám táto výzva príde, pôjde pravdepodobne o spomínaný útok. Takúto komunikáciu nahláste ako spam, zablokujte ju alebo rovno odstráňte.

Aj napriek tomu, že takéto prípady sa vyskytli hlavne vo východnej časti Zeme, nie je vylúčené, že sa objavia aj v Európe.

Prečítajte si tiež:
Na Bratislavských zberateľských dňoch si môžete kúpiť mincu Petra Sagana aj dukát z čias Leopolda I.

Zdroj: techradar.com, techbyte.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií