Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Útočník s nožom vo Francúzsku zranil viacero ľudí, napadol aj deti na ihrisku

Polícia už údajne útočníka zadržala.

8.6.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 8. júna, 12:12

Útočník s nožom vo štvrtok zranil deti a ďalších ľudí v alpskom meste. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter o tom informoval francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin.

Útok sa podľa neho stal na námestí v Annecy a polícia už údajne útočníka zadržala. „Jednotlivec ozbrojený nožom zranil na námestí v Annecy niekoľko ľudí, vrátane detí,“ oznámil Darmanin.

Predstaviteľ z ministerstva vnútra, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity, uviedol, že zranenia utrpeli štyri deti a dvaja dospelí. Upozornil však, že počty sa ešte môžu zmeniť, keďže zatiaľ nie sú známe všetky podrobnosti. Dodal tiež, že nemá informácie o vážnosti zranení.

Podľa polície sú medzi zranenými štyri deti, pričom dve majú život ohrozujúce zranenia a ďalšie dve sú zranené ľahko. Život ohrozujúce zranenia má podľa nich aj jeden dospelý. Polícia tiež upozornila, že počet zranených sa vyvíja.

Miestny zákonodarca Antoine Armand prostredníctvom Twitteru uviedol, že útočník napadol deti na ihrisku a útok označil za „ohavný“.

Viac k témam: Francúzsky minister, Krimi, Útok nožom
Zdroj: SITA.sk – Útočník s nožom vo Francúzsku zranil viacero ľudí, napadol aj deti na ihrisku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií