Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Útok na Fica je varovaním o následkoch prehlbovania agresivity v spoločnosti, českí politici odsúdili akt násilia

Premiéra Slovenskej republiky postrelil 71-ročný muž pred kultúrnym domom v Handlovej.

15.5.2024 (SITA.sk) – Útok na Roberta Fica je jednoznačne odsúdeniahodný, nech už bol motivovaný čímkoľvek, vyjadril sa český prezident Petr Pavel po streľbe na predsedu slovenskej vlády v Handlovej.

Mal by byť pre nás varovaním, kam až môže viesť prehlbovanie nevraživosti a agresivity v spoločnosti. Robertovi Ficovi prajem, aby z tohto incidentu vyšiel bez následkov,“ dodal český prezident na mikroblogovacej sieti X. Informuje o tom portál TN.cz.

Predseda českej vlády Petr Fiala správu o postrelení slovenského premiéra Roberta Fica na sieti X označil za šokujúcu. „Želám pánovi premiérovi, nech je čo najskôr v poriadku. Násilie nesmieme tolerovať, nesmie mať v spoločnosti miesto,“ uviedol Fiala.

Strašné správy zo Slovenska. Modlím sa za Roberta Fica, veľa síl jemu, všetkým jeho blízkym aj celému Slovensku,“ napísal na sieti X šéf najväčšej českej opozičnej strany ANO Andrej Babiš.

Viac k témam: Český premiér, Český prezident, Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – Útok na Fica je varovaním o následkoch prehlbovania agresivity v spoločnosti, českí politici odsúdili akt násilia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií