Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Útok na Tatársko znamená posun v schopnosti Kyjeva zasahovať ruský tyl, tvrdí Inštitút pre štúdium vojny

Ukrajinské údery sú nevyhnutné na degradáciu ruského priemyslu.

3.4.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský útok bezpilotnými lietadlami na priemyselné zariadenia v ruskej Tatárskej republike predstavuje podstatný obrat v schopnostiach Kyjeva viesť útoky na veľké vzdialenosti hlboko na území Ruska.

Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) v súvislosti s ukrajinským útokom na závod na montáž dronov v meste Jelabuga a na rafinériu v Nižnekamsku. Obe mestá ležia stovky kilometrov za Moskvou. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vzdialenosť cieľov od ukrajinských hraníc predstavuje významný posun v preukázanej schopnosti Ukrajiny viesť útoky na tyl Ruska,“ konštatoval ISW.

Podľa inštitútu takéto ukrajinské údery sú nevyhnutnou súčasťou ukrajinskej kampane na degradáciu priemyslu, ktorý zásobuje ruskú armádu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, ukrajinský útok
Zdroj: SITA.sk – Útok na Tatársko znamená posun v schopnosti Kyjeva zasahovať ruský tyl, tvrdí Inštitút pre štúdium vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií