Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Útok „samuraja“ z Malaciek mohol dopadnúť tragicky, muž skončil v nemocnici

Obvinený po slovnom a fyzickom konflikte s druhým mužom v byte, priniesol napodobeninu samurajského meča tzv. katanu.

8.11.2023 (SITA.sk) – Muž po útoku samurajským mečom skončil v nemocnici, útočníka obvinili. Malacký vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 69-ročnému Vladimírovi M. pre úmyselný zločin ublíženia na zdraví.

Napodobenina samurajského meča

Obvinený 4. novembra okolo obeda, po slovnom a fyzickom konflikte s druhým mužom v byte, priniesol napodobeninu samurajského meča tzv. katanu.

„Týmto mečom sa začal pred poškodeným zaháňať, pretože ho chcel zastrašiť,“ uvádza bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Poškodený skončil v nemocnici

Poškodený chcel zabrániť útoku a začal sa brániť rukami, pri čom ho obvinený zasiahol do brucha, kde mu spôsobil bodnú ranu, a taktiež reznú ranu na ruke. Poškodený muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jeho ošetrenie v nemocnici.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Zdroj: SITA.sk – Útok „samuraja“ z Malaciek mohol dopadnúť tragicky, muž skončil v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií