Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Útok vyradil Krymský most z prevádzky na niekoľko mesiacov, jednu časť budú musieť rozobrať

Cestnú premávku po explóziách čiastočne obnovili, ale v priebehu pondelka sa tvorili dlhé zápchy, keď sa turisti snažili dostať domov cez okupované územia na juhu Ukrajiny.

18.7.2023 (SITA.sk) – Pondelňajší útok úspešne vyradil most ponad Kerčský prieliv, ktorý spája pevninské Rusko s okupovaným ukrajinským polostrovom Krym, z plnohodnotnej prevádzky na najmenej štyri mesiace. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na ruského vicepremiéra Marata Chusnullina.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Po pondelňajších výbuchoch podľa neho nebude možné opraviť najmenej jedno rozpätie mosta. Chusnullin údajne na stretnutí s ruským vodcom Vladimirom Putinom povedal, že most bude úplne otvorený pre automobilovú dopravu až v novembri.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Cestnú premávku po explóziách čiastočne obnovili, ale v priebehu pondelka sa tvorili dlhé zápchy, keď sa turisti snažili dostať domov cez okupované územia na juhu Ukrajiny. Chusnullin povedal, že plánom je otvoriť jednu stranu mosta pre obojsmernú dopravu do 15. septembra a druhú stranu v novembri. Ruské médiá citovali jeho slová, že jednu časť mosta budú musieť rozobrať.

Viac k témam: Krymský most, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Útok vyradil Krymský most z prevádzky na niekoľko mesiacov, jednu časť budú musieť rozobrať © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií