fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Uverili povere: Dieťa dali pospať si do chladu na balkón. Zmrzlo

Máte tip? napíšte nám mailom

Byť dobrým rodičom v dnešnom svete plnom dezinformácií a hoaxov nie je ľahké. Svoje by o tom mohli povedať aj rodičia z Ruska, ktorí uverili povere, že dieťa si v chlade lepšie pospí. Dali ho teda na balkón, no lepšie zdravie to bábätku nezaručilo ani zďaleka, práve naopak. Celý počin sa skončil tragicky. 

Dieťa nechali spať pri mínus sedemstupňovom mraze

Spravodajská stanica BBC informuje, že sa tak stalo na východe Ruska v Chabarovskom kraji. V krajinách s chladnejším podnebím býva zvykom deti nechávať spať v chlade, avšak s dostatočnými vrstvami oblečenia a nie 5 hodín. Celá vec sa momentálne vyšetruje a zronení rodičia budú čeliť dôsledkom.

Uverili povere: Dieťa dali pospať si do chladu na balkón. Zmrzlo
Zdroj: pexels.com

Ani slovenské mamičky sa chladu neboja

Diskusné fórum pre mamičky Modrý koník nám odhalil, že podobné praktiky majú zaužívané i tunajšie mamičky. Je pravda, že chlad pomôže deti otužovať a môžu tak nadobudnúť lepšiu imunitu, no treba k nemu pristupovať zodpovedne a opatrne. Tak ako môže byť mráz liečivý, je aj nebezpečný a v takýchto prípadoch až životohrozjúci.

Zdroj: modrykonik.sk
Zdroj: modrykonik.sk
Zdroj: modrykonik.sk
Zdroj: modrykonik.sk

Otužovanie by nemalo trvať viac ako 10 minút

S otužovaním detí vzduchom sa odporúča začať už na jeseň alebo začiatkom zimy s tým, že ich najprv treba učiť spať pri otvorenom okne, čím sa zlepší kvalita spánku a dopriať im intenzívny pohyb na chladnom vzduchu. Musia však mať oblečenie, ktoré umožní prístup vzduchu k ich telu. Takýto „vzdušný kúpeľ“ by mal trvať maximálne 10 minút, ale pri nepriaznivej reakcii dieťaťa treba dobu trvania skrátiť.

Prečítajte si tiež:
11 znamení, ktoré ti prezradia, že je z teba naozaj paf

Otužovať dieťa môžete rôzne

Otužovanie je skvelá prevencia nachladnutia a môžete s ním začať za veku batoliatka. Avšak pozor, dôležité je, aby sa dodržiavala pravdelnosť, inak sa minie otužovanie účinku. Odborníci odporúčajú otužovanie u najmenších detí asi od jedného roka. Musí byť však prispôsobené nielen veku, ale aj zdravotnému stavu, dieťa musí byť zdravé. Medzi najobľúbenejšie metódy patrí otužovanie vzduchom, vodou a saunovaním.

Prečítajte si tiež:

V Iráne sa zrútilo lietadlo so 177 ľudmi: Nikto neprežil

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií