fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Už od soboty hrozí LOCKDOWN! Toto je priebežný zoznam najnovších opatrení

Úrad verejného zdravotníctva má obmedziť prevádzky s výnimkou na deväť dní.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ústredný krízový štáb pre dnes dorokoval. O opatreniach, o ktorých dnes rozhodol informovali Hospodárske noviny.

Od tejto soboty (24.10.) má Úrad verejného zdravotníctva obmedziť prevádzky s výnimkou na deväť dní.

Výnimky zahŕňajú potraviny, drogérie, lekárne, optiky, potreby pre zvieratá, veterinárne služby, telekomunikácie, výdajné okienka so stravovaním, poštu, banky, e-shopy, práčovne a čistiarne, čerpacie stanice, pohrebné služby, autoservis, STK, servis výpočtovej techniky, taxíky s predelením pre zákazníkov, advokátov, exekútorov a kľúčovú službu.

Zákaz vychádzania

Zákaz vychádzania má podľa informácií platiť od 2. do 8. novembra. Výnimky budú mať iba ľudia s negatívnym testom nie starším ako 30. október. Zákaz vychádzania bude aj od 9. do 15. novembra okrem osôb, ktoré budú mať negatívny test nie starší ako 6. november.

Zrušené vlaky zadarmo

Podľa zistených informácií krízový štáb mal rozhodnúť aj o zrušení vlakov zadarmo s výnimkou ŤZP. To by malo platiť od 26. októbra do 15. novembra.

Zatvorené školy

Školy by mali zostať zatvorené od pondelka 26. októbra až do 27. novembra. Toto bude platiť iba pre stredné školy a druhý stupeň základných škôl. Otvorené naďalej ostanú: materské školy, jasle a prvý stupeň ZŠ.

Prečítajte si tiež:
Od dnes je možné organizovať hromadné podujatia v interiéri len do 500 osôb! Nosenie rúšok je naďalej povinné

Zákaz vychádzania pre Oravu a Bardejov

Pre Oravu a Bardejov bude zrejme platiť zákaz vychádzania od 26. októbra do 1. novembra. Výnimky sú: návšteva lekára, najbližších potravín či lekárne, účasť na testovaní, venčenie psov do 100 metrov od bydliska, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá či pohreb blízkej osoby.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj hnonline

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií