fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V 288 obciach boli všetky odovzdané hlasy za odpoveď „Áno“, na Luníku IX prišlo k referendu len sedem voličov

Pár zaujímavostí z výsledkov sobotňajšieho referenda.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.1.2023 (Webnoviny.sk) – Najvyššia účasť v sobotňajšom referende bola podľa šéfa Štatistického úradu SR Petra Peťka v okresoch Kysucké Nové Mesto, Topoľčany, Turčianske Teplice, Púchov a Považská Bystrica. „V týchto to bolo viac ako 40 percent,” povedal.

Viac o téme: Referendum o zmene ústavy

Výsledky referenda 2023 o zmene ústavy

Naopak, najnižšia účasť bola v okresoch Dunajská Streda (11,3 percenta), Komárno (15,6 percenta) a Bratislava I (15,9 percenta). Pokiaľ ide o nižšie územné jednotky, v košickom obvode Luník IX podľa Peťka dosiahla účasť 0,1 percenta. „Zúčastnilo sa iba sedem občanov z celkového počtu 4776,” uviedol Peťko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Referendum 2023 o zmene ústavy (fotografie)

V obci Lomnička v okrese Stará Ľubovňa sa referenda zúčastnilo 19 voličov, čo predstavuje jedno percento. Peťko dodal, že v 288 obciach boli všetky odovzdané hlasy za odpoveď „Áno”, teda za zmenu ústavy.

Viac k témam: Referendum 2023 o zmene ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – V 288 obciach boli všetky odovzdané hlasy za odpoveď „Áno“, na Luníku IX prišlo k referendu len sedem voličov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Festival Lovestream na Národnom futbalovom štadióne prinesie štátu milióny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií