Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V armáde eskalujú konflikty medzi Tuvanmi a etnickými Rusmi, spory často končia použitím zbraní

Je to nepriateľstvo na základe tradičnej arogancie etnických Rusov k národom.

30.10.2023 (SITA.sk) – V ruskej armáde sa údajne schyľuje k etnickému konfliktu medzi Tuvanmi a etnickými Rusmi. Referuje o tom na svojom webe ukrajinské Centrum národného odporu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Tuvanci sú turkická etnická skupina pôvodom zo sibírskej časti Ruska. Podľa ukrajinských zdrojov sa tuvanskí vojaci v radoch ruskej armády čoraz viac dostávajú do konfliktu s etnickými Rusmi.

„Často sa takéto spory končia použitím chladných alebo strelných zbraní s fatálnymi následkami. Dôvody nepriateľstva sú celkom bežné… Je to nepriateľstvo na základe tradičnej arogancie etnických Rusov k národom, ktoré zotročili, a boja o distribúciu vojenského materiálu,“ uvádza Centrum národného odporu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Medzietnické konflikty majú podľa centra tendenciu eskalovať obzvlášť rýchlo „po nadmernej konzumácii alkoholu“.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské Centrum národného odporu, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – V armáde eskalujú konflikty medzi Tuvanmi a etnickými Rusmi, spory často končia použitím zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií