fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Austrálii oficiálne vyhlásili stav sucha. Platí to pre sto percent územia štátu NJW

Máte tip? napíšte nám mailom

Nie je to len naša nespokojnosť s počasím. Extrémne suchá prekročili medze, sužujú Austrálčanov.

Celé územie austrálskeho štátu Nový Južný Wales, oblasť dvakrát väčšia než Nemecko a zároveň najhustejšie obývaný štát krajiny, oficiálne vyhlásilo stav sucha.

Informovala o tom v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

Zima, ktorá bola na východe a juhu Austrálie suchšia než obvykle, spôsobila, že množstvo farmárov bojuje s neschopnosťou vypestovať plodiny, s nedostatkom vody a neschopnosťou nakŕmiť svoje hospodárske zvieratá.

Podľa úradov Nového Južného Walesu je sto percent územia tohto štátu v súčasnosti zasiahnutých suchom. Takmer jednu tretinu územia sužuje “intenzívne sucho”. Minulý mesiac zaznamenali v západnej, severozápadnej a strednej časti Nového Južného Walesu menej než desať milimetrov zrážok.

Hlavným mestom Nového Južného Walesu je Sydney, pripomína DPA. Štát je zodpovedný zhruba za jednu štvrtinu celkovej poľnohospodárskej produkcie Austrálie.

Austrálsky premiér Malcolm Turnbull v nedeľu ohlásil balík pomoci vo výške 190 miliónov austrálskych dolárov (121,8 milióna eur) pre miestnych farmárov. Ich situáciu premiér označil za “šokujúcu, strašnú a tragickú”.

Prečítajte si tiež:
Ako si zorganizovať čas na učenie a efektívne ho využiť?

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/na-celom-uzemi-australskeho-noveho-j/341434-clanok.html

Foto: http://www.abc.net.au/news/image/9352682-3×2-940×627.jpg

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií