fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Bachmute pokračujú ťažké boje, Rusko vraj podniklo „neúspešné útoky“

„Napriek ťažkým stratám sa Ruská federácia nevzdáva plánov na okupáciu nášho územia,“ vyjadril sa ďalej ukrajinský generálny štáb.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.4.2023 (SITA.sk) – Ruské sily podľa ukrajinskej armády podnikajú „neúspešné útoky“ proti obciam pri Bachmute, pričom ťažké boje sú naďalej vnútri mesta.

V Bachmute pokračujú ťažké boje,“ uviedol v pondelok generálny štáb ukrajinskej armády v aktualizácii situácie na fronte. „Nepriateľ podnikol neúspešné útoky v okolí obcí Chromove a Ivanivske,“ konštatoval generálny štáb. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hoci ruské sily tvrdia, že napredujú vnútri Bachmutu, zábery, ktoré geolokalizovala televízna stanica CNN, ukazujú, že ukrajinskí vojaci držia pozície v centre mesta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Napriek ťažkým stratám sa Ruská federácia nevzdáva plánov na okupáciu nášho územia,“ vyjadril sa ďalej ukrajinský generálny štáb. „Nepriateľ pokračuje v koncentrovaní svojho hlavného úsilia v rámci ofenzívnych akcií v smeroch na Lyman, Bachmut, Avdijivku a Marjinku,“ dodal.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – V Bachmute pokračujú ťažké boje, Rusko vraj podniklo „neúspešné útoky“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruskí federáli identifikovala ďalšieho podozrivého z vraždy Duginovej
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií