fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Bardejove a na Orave dnes urobili viac ako 41 tisíc testov. Pozitívnych je 1506 ľudí

Minister zdravotníctva Marek Krajčí dnes na tlačovom brífingu, ocenil vysokú účasť na prvom dni pilotnej fázy testovania na ochorenie COVID-19, v okresoch na Orave a v Bardejove.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,V najviac postihnutých regiónoch  bolo zhruba  3,6% zachytených pozitívnych čo by znamenalo, že v najpostihnutejších regiónoch , keďže tento test môže zachytiť iba tých najinfekčnejších ale môže to byť niekedy len 30% z tých ostatných infikovaných. To znamená, že každý desiaty človek už je nosičom tohoto vírusu aj keď to na sebe nepozná a nebol ani zachytený týmto testom,“povedal Krajčí.

Zároveň Krajčí poprosil všetkých negatívne testovaných, aby naďalej rešpektovali nariadenia hlavného hygienika.  ROR.  Noste správne rúško (zakrytý nos aj ústa). Dodržiavajte odstup od cudzích ľudí (približne 2 metre). Umývajte, či dezinfikujte si často a dôkladne ruky.

Igor Matovič dnes informoval, že do 17.00 urobili v Bardejove a na Orave 41 433 testov. Výsledky priniesli 1506 pozitívnych prípadov. Infekčných je tak 3,63 percenta ľudí.

Predpokladá sa, že do 20.00 h by sa mohlo otestovať 60.000 ľudí čo je tretina obyvateľov regiónov, kde sa testuje.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií