fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Belgorodskej oblasti údajne zostrelili štyri rakety, tvrdí tamojší gubernátor

Ukrajina odmietla komentovať incidenty na území Ruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.3.2023 (SITA.sk) – Protivzdušná obrana v ruskej Belgorodskej oblasti, ktorá hraničí s Ukrajinou, v pondelok údajne zostrelila štyri rakety. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenie gubernátora spomenutej oblasti Viačeslava Gladkova na Telegrame.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Náš systém protivzdušnej obrany bol aktivovaný v Belgorode a Belgorodskej oblasti. Boli zostrelené štyri rakety. Rozsah škôd na zemi sa objasňuje. O jednej osobe je už známe, že je zranená. Na miesto bola vyslaná záchranná služba. Vo dvoch súkromných domoch sú tiež škody spôsobené úlomkami rakiet,“ napísal Gladkov, ktorý nespomenul pôvod rakiet.

Úrady v Belgorodskej oblasti v ostatných mesiacoch hlásili viacero útokov. Ukrajina odmietla komentovať incidenty na území Ruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Rakety, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – V Belgorodskej oblasti údajne zostrelili štyri rakety, tvrdí tamojší gubernátor © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií