fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Do Benátskych vôd sa vrátil život! V kanáloch sa objavili ryby či delfíny

Všetko zlé je na niečo dobré. Toto pravidlo sa potvrdilo v talianskych Benátkach.

Máte tip? napíšte nám mailom

Koronavírus sužuje Európu a v súvislosti s ním sa každý deň dozvedáme množstvo nepríjemných správ a príbehov. Nový koronavírus s názvom COVID-19 si vyžiadal tisíce obetí už aj v Európe a spomalil život už takmer vo všetkých krajinách starého kontinentu. Z európskych štátov vírus postihol najviac Taliansko. Celá krajina je v karanténe a pandémia tam vyprázdnila ulice miest.

Svetoznáme pamiatky stíchli

Kvôli novému koronavírusu trpí v Taliansku aj cestovný ruch. Ulice významných a turistami nedávno navštevovaných miest sú prázdne. Ľudia sa snažia nezdržiavať sa v skupinkách a zahraniční turisti majú zakázané navštíviť miestne pamiatky. Množstvo malých miestnych podnikateľov prichádza o tržby rádovo v stovkách až tisíckach eur. Talianská vláda už vyčlenila stovky miliónov eur na zmiernenie dopadov súčasnej krízy.

Kým ľudia počítajú straty a veria, že ostanú živí a zdraví, príroda využíva svoju šancu.

Namiesto člnov a gondol je vidieť ryby či delfíny

Medzi najrušnejšie mestá Talianska patrili Benátky. Stovky gondol tam prevážalo deň čo deň tisíce turistov. V týchto dňoch tam miestni zazreli čisté hladiny vôd a v nich plávajúce ryby či dokonca delfíny.

 

Prečítajte si tiež:
Lietajúca nemocnica? Tento štát ich dnes skutočne používa

Voda v Benátkach sa počas karantény a izolácie krajiny výrazne prečistila. Na mnohých miestach, kde bola donedávna kalná voda, je dnes možné zahliadnuť vodné živočíchy. V prístavoch videli ľudia delfíny, vo fontánach sa schádzajú kačice.

O situácii v Benátkach informuje BBC a na sociálnych sieťach aj mnoho miestnych obyvateľov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj BBC

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií