Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Bratislave bude Dúhový Pride, počítať treba s dopravnými obmedzeniami aj vylúčením zastávok MHD

Podujatie Dúhový Pride Bratislava sa uskutoční v sobotu 22. júla.

21.7.2023 (SITA.sk) – Bratislavská polícia pripravuje bezpečnostné opatrenie v súvislosti s podujatím Dúhový Pride Bratislava, ktoré sa uskutoční v sobotu 22. júla. Vodiči by tak mali v Bratislave počítať s určitými dopravnými obmedzeniami, pričom môže dôjsť aj k dočasnému vylúčeniu zastávok mestskej hromadnej dopravy.

O prípadných ďalších dopravných obmedzeniach bude verejnosť včas informovaná. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

O verejný poriadok bude postarané

Ako polícia ďalej informovala, verejný poriadok budú zabezpečovať policajti z radov poriadkovej polície, dopravnej polície a kriminálnej polície v súčinnosti s policajtmi mestskej polície. Polícia bude postupovať v súlade so zákonom, pričom cieľom bezpečnostných obmedzení je zabezpečiť ochranu verejného poriadku, života, zdravia a majetku občanov a tiež plynulosť dopravy.

Prítomný bude aj antikonfliktný tím

„S občanmi, ktorí sa rozhodnú na zhromaždení zúčastniť budú komunikovať policajti Antikonfliktného tímu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave,“ informovala polícia, ktorá súčasne žiada občanov, aby rešpektovali pokyny a výzvy polície. V prípade, že dôjde k narušeniu verejného poriadku, či k páchaniu protiprávnej činnosti, polícia využije na základe zákona všetky možnosti na obnovenie verejného poriadku či zjednanie nápravy.

Viac k témam: Antikonfliktný tím, bezpečnostné opatrenie, bratislavská polícia, Dopravné obmedzenia, Dúhový pochod PRIDE, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave
Zdroj: SITA.sk – V Bratislave bude Dúhový Pride, počítať treba s dopravnými obmedzeniami aj vylúčením zastávok MHD © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií