fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V bratislavskej farnosti veriaci dostanú na svätú omšu lístky

V bratislavskej Farnosti Kráľovnej rodiny na Teplickej ulici sa pripravujú na obnovenie verejných svätých omší, ktoré sa začnú v stredu 6. mája.

Máte tip? napíšte nám mailom

Správca farnosti Jozef Kováčik poznamenal, že zmerali farský kostol, v ktorom podľa inštrukcií vyznačili miesta pre ľudí. Farníkom tiež ponúknu lístky, aby mali istotu, že bude zachovaný daný počet ľudí na omši. Informuje o tom Konferencia biskupov Slovenska.

Farníkom ponúkajú lístky

,,Na každej svätej omši môže byť v našom kostole 63 veriacich podľa stanovených podmienok. Cez týždeň je to približne počet, ktorý bežne chodieva na svätú omšu. Farníkom ponúkneme lístky, aby sme mali istotu, že bude zachovaný daný počet,” povedal Kováčik s tým, že päť miest bude vyhradených pre ľudí, na ktorých úmysel je slávená svätá omša.

Neočakávajú masívny nápor ľudí

Kováčik neočakáva masívny nápor ľudí. ,,Možno v nedeľu bude väčší záujem, ale to neznamená, že sa naraz všetci vrátia do kostola. Návrat bude postupný. Preto je rozumné, že biskupi zachovávajú dišpenz, teda nie sme povinní zúčastniť sa na nedeľnej svätej omši, ale keď chceme, je to umožnené. Je to veľká vec, ktorú vnímame,” povedal. Pre seniorov bude vo farnosti vyhradená sobotná večerná svätá omša s platnosťou na nedeľu a rovnako aj prvá nedeľná svätá omša o 9.00 h.

Prečítajte si tiež:
Zamýšľal si sa niekedy nad tým, ako vnímajú farby nevidiaci? Vysvetlí ti to človek, ktorý je celý život slepý

Bohoslužby v kostoloch sa budú môcť od 6. mája konať za prísnych hygienických opatrení a s obmedzeným počtom ľudí, v pondelok (4. 5.) to oznámil premiér Igor Matovič (OĽaNO). Verejné sväté omše sa na Slovensku neslúžia od 10. marca.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií