fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V centre Berlína prasklo obrovské akvárium, vylialo sa milión litrov vody (foto)

K prasknutiu akvária mohli podľa špekulácií prispieť mrazivé teploty, no hovorca polície uviedol, že príčinu incidentu vyšetrujú.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.12.2022 (Webnoviny.sk) – V centre Berlína v piatok prasklo obrovské akvárium, ktoré bolo súčasťou známej turistickej atrakcie Sea Life. Informovala o tom nemecká polícia.

Po tom, ako sa krátko pred šiestou ráno vyvalil milión litrov vody z 25 metrov vysokého akvária, vyplavilo sa sklo a ďalšie trosky z budovy, v ktorej sa nachádza aj hotel a kaviarne. Podľa policajného hovorcu Martina Stralaua utrpela ľahké zranenia minimálne jedna osoba.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Turistická atrakcia Seal Life Aquarium v Berlíne praskla (fotografie)

K prasknutiu akvária mohli podľa špekulácií prispieť mrazivé teploty, no Stralau uviedol, že príčinu incidentu vyšetrujú.

Akvárium, ktoré bolo podľa prevádzkovateľov najväčšia valcovitá nádrž na svete, bolo pred incidentom domovom 1500 tropických rýb 80 rôznych druhov. Akvárium, ktoré naposledy modernizovali v roku 2020, bolo v Berlíne turistickým magnetom. Jedným z ťahákov atrakcie bola 10-minútová jazda výťahom cez nádrž.

Viac k témam: akvárium, prasknutie akvária, Turistická atrakcia, Zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk – V centre Berlína prasklo obrovské akvárium, vylialo sa milión litrov vody (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruské devízové rezervy sa počas minulého mesiaca znížili o takmer 25 miliárd dolárov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií