fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Česku sa zrazil autobus s vlakom hlásia viacero zranených

U Stuhařova na Benešovsku došlo k nehode autobusu s vlakom! Na mieste bolo 10 zranených. Zasahoval záchranársky vrtuľník. Jedna žena je veľmi vážne zranená!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ku nehode došlo na prejazde ktorý je vybavený svetelnou signalizáciou. ,,Vlak bol po náraze odhodený mimo trať, autobus je na koľajniciach, na mieste je predbežne asi 15 zranených, nevieme rozsahy zranenia. Na mieste sú všetky záchranné zložky vrátane vrtuľníka, ” uviedla pre Blesk policajná hovorkyňa Michaela Richterová. Počet zranených sa postupne mení.

Hasiči boli tri jednotky hasičov. Záchrannej službe pomáhali s triedením zranených, potom sa podieľali na ošetrení. Aktivovali tiež traumatologický plán.

Hovorca krajskej záchrannej služby Petra Effenbergerová ČTK povedala, že sa pri nehode zranilo desať ľudí . ,,Jedna žena je zranená veľmi vážne, po intenzívnej lekárskej starostlivosti bola letecky prepravená do motolskej nemocnice,”  uviedla. Zvyšných deväť ľudí podľa nej utrpelo rôzne zranenia ľahšieho charakteru.

Podľa Richterovej je väčšina zranených z autobusu. Na miesto dorazil druhý vrtuľník s kamerou a termovíziou, ktorý bude dokumentovať miesto nehody. Prevádzka na trati medzi Benešovom a Vlašim bola zastavená, príčinu a okolnosti nehody polícia zisťuje.

Podľa Správy železníc bola priecestné výstražné svetlá v čase nehody v prevádzke. ,,Škoda odhadnutá na 5 miliónov korún,” uviedli na Twitteri.

Prečítajte si tiež:
Britské rádio odvysielalo konšpiráciu o súvislosti pandémie s 5G sieťou

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj blesk aktu

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií