Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Chorvátsku prešetrujú prípady ochorenia po konzumácii fľaškových nápojov, odporúčajú piť len vodu z vodovodu

Chorvátske zdravotnícke úrady nariadili stiahnutie „podozrivých“ produktov z predajní a reštaurácií.

8.11.2023 (SITA.sk) – Chorvátske úrady v stredu odporučili ľuďom piť iba vodu z vodovodu, keďže prešetrujú správy o niekoľkých prípadoch ochorenia ľudí po konzumácii fľaškových nápojov. Minister zdravotníctva Vili Beroš uviedol, že niekoľko ľudí vyhľadalo lekársku pomoc pre „zranenia spôsobené podozrivými chemickými prvkami“.

Chorvátske zdravotnícke úrady nariadili stiahnutie „podozrivých“ produktov z predajní a reštaurácií. Neuviedli, ktoré produkty boli stiahnuté, ale fotografie z obchodov zverejnené na sociálnych sieťach naznačovali, že ide o značku Coca-Cola.

Spoločnosť Coca-Cola v Chorvátsku neskôr uviedla, že „dočasne“ sťahuje niektoré zo svojich produktov, „hoci naša interná analýza nepreukázala nezrovnalosti vo výrobe alebo vo výrobkoch“. Firma vo vyhlásení uviedla, že v úplnom rozsahu spolupracuje s úradmi a poslala vzorky na analýzu.

Viac k témam: Analýza, Chorvátske zdravotnícke úrady, chorvátsky minister zdravotníctva, podozrenie na otravu, stiahnutie nápojov, sýtené nápoje, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – V Chorvátsku prešetrujú prípady ochorenia po konzumácii fľaškových nápojov, odporúčajú piť len vodu z vodovodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií