fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Číne sa závislosť na internete lieči elektrošokmi! Vláda to však chce zakázať

Máte tip? napíšte nám mailom

Keby si žil v Číne, dostal by si elektrošoky?

Čínska vláda chce uzákoniť, aby bolo používanie elektrošokov a iných fyzických trestov v zariadeniach, kde sa lieči závislosť na internete, zakázané. Do takýchto stredísk totiž často rodičia posielajú svoje deti, ktoré sa stali závislé na online hrách. Nová legislatíva má tiež obmedziť čas, počas ktorého budú môcť neplnoletí stráviť pri online hrách.

Elektrošoky sa ako liečba závislosti na internete používa napríklad vo východočínskej provincii s názvom Šan-tung, kde sa už vystriedalo viac než 6-tisíc závislých detí. Ohlasovanú zmenu zákona schvaľujú i lekári z niektorých liečební, kde sa neplnoletí liečia zo svojej závislosti. Tí tvrdia, že elektrošoková terapia nemá žiadne pozitívne účinky.

Dodávajú, že rodičia často mylne veria, že negatívne účinky rýchlo pominú. Jeden z nich, riaditeľ kliniky pre závislosť na internete vo vojenskej nemocnici v Pekingu, tvrdí, že sám sa stretol s niekoľkými pacientmi, v ktorých zanechal takýto internetový detox psychickú traumu. „Prestali rozprávať, báli sa stretávať s ľuďmi a odmietali vychádzať z domovov. Navyše boli vydesení pri slovách ako nemocnica či lekár,“ tvrdí.

Prečítajte si tiež:
Štrbské pleso láka novinkou: Člnkovať sa tu môžete na loďke so skleneným dnom, cez ktoré vidno podvodný svet v plnej kráse

Zdroj: info.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií