fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V hlavnom meste Ukrajiny úplne obnovili dodávky tepla aj verejnú dopravu, oznámil starosta Kličko

Podľa gubernátora Kyjivskej oblasti Oleksija Kulebu je bez elektriny v regióne okolo hlavného mesta naďalej viac ako 600-tisíc obyvateľov.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.12.2022 (Webnoviny.sk) – V ukrajinskej metropole Kyjiv sa po piatkových ruských raketových útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny podarilo úplne obnoviť dodávky tepla. Na Telegrame to v nedeľu uviedol starosta hlavného mesta Vitalij Kličko.

„Mesto po najnovšom ostreľovaní obnovuje všetky služby. Úplne sme obnovili predovšetkým systém zásobovania teplom. Všetky zdroje dodávky tepla fungujú normálne. Počas dňa budú pracovníci komunálnych služieb pracovať v jednotlivých domoch, kde ešte môžu vzniknúť lokálne problémy s dodávkami tepla,“ vyhlásil Kličko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Spomenuté piatkové útoky podľa Klička poškodili v Kyjive niekoľko miest kritickej infraštruktúry. Výbuchy nastali v troch kyjivských štvrtiach. Po dočasnej odstávke spôsobenej nedostatkom elektriny medzičasom v meste obnovili aj verejnú dopravu.

Podľa gubernátora Kyjivskej oblasti Oleksija Kulebu je však bez elektriny v regióne okolo hlavného mesta naďalej viac ako 600-tisíc obyvateľov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V hlavnom meste Ukrajiny úplne obnovili dodávky tepla aj verejnú dopravu, oznámil starosta Kličko © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Pápež František podpísal abdikáciu v prípade zdravotných prekážok
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií