Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V horolezeckom tábore vybuchol plynový sporák, medzi zranenými sú najmä deti

V čase výbuchu sa v chate nachádzalo 13 ľudí.

25.7.2023 (SITA.sk) – V utorok ráno vybuchol v chate v horolezeckom tábore v katastrálnom území obce Lehota pod Vtáčnikom (okres Prievidza) plynový sporák, ktorý bol napojený na plynovú bombu.

Na mieste sa nachádzalo 13 osôb

Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, v čase výbuchu sa v chate nachádzalo 13 ľudí, z toho traja dospelí a desať detí. „Policajti sú na mieste a dokumentujú miesto činu,“ uviedla polícia s tým, že bližšie informácie poskytne neskôr.

Ako pre agentúru SITA doplnil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík, výbuch v priestoroch chaty nahlásili krátko po pol deviatej. Z 13 osôb sa pri incidente zranilo 11 osôb.

Zranených previezli do nemocníc

„Na mieste udalosti zasahovalo 13 príslušníkov HaZZ z Prievidze a Trenčína s piatimi kusmi techniky, ktorí spolu so zdravotnými záchranármi poskytovali postihnutým osobám predlekársku prvú pomoc, ošetrenie a následne ich transportovali do sanitných vozidiel, respektíve vrtuľníka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby,“ uviedol Petrík s tým, že zásah už hasiči ukončili.

Hovorkyňa Operačného strediska Zdravotnej záchrannej služby Alena Krčová uviedla, že na mieste nešťastia vyslaní pozemní aj leteckí záchranári ošetrili spolu deväť zranených, z toho dvoch dospelých a sedem detí. Po ošetrení boli všetci prevezení do nemocníc v Banskej Bystrici, Bratislave, Bojniciach, Topoľčanoch a v Trenčíne.

„Dospelí utrpeli ľahšie až stredne ťažké poranenia, detaily k zdravotnému stavu detí vzhľadom na ich vek uviesť nemôžem,“ doplnila pre agentúru SITA Krčová.

Viac k témam: Tábor, trenčianska polícia, Výbuch plynu
Zdroj: SITA.sk – V horolezeckom tábore vybuchol plynový sporák, medzi zranenými sú najmä deti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií