fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kauze Dobytkár mali na úplatkoch zarobiť 6,5 milióna eur

Sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica (ŠTS) zobral v piatok do väzby dve osoby zadržané v stredu (1. 4.) v rámci policajnej akcie Dobytkár.

Máte tip? napíšte nám mailom

Sudca rozhodol o väzobnom stíhaní

,,Sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica rozhodol o vzatí do väzby dvoch osôb, ktoré sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku a z prečinu nepriamej korupcie. Dôvodom väzby je obava z možného ovplyvňovania svedkov. Obvinení podali proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR,” informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Sudca rozhodoval o väzobnom stíhaní od piatka popoludnia. Návrh na väzobné stíhanie dvojice podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vo štvrtok (2.4.).

,,Prokurátor ÚŠP podal na ŠTS pre prípravné konanie v Banskej Bystrici návrh na vzatie do väzby na Ľubomíra Partika. a Mareka Kodada, z dôvodu kolúznej väzby,” uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Podľa stredajších informácií Denníka N ide v prípade Ľubomíra Partika o bývalého vysokopostaveného člena Pôdohospodárskej platobnej agentúry, Marek Kodada, je zase bývalý riaditeľ rezortnej sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na Ministerstve pôdohospodárstva SR.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu zasahovala v Bratislavskom kraji v prípade rozsiahlej korupcie. Zadržala dve osoby v rámci pokračovania akcie Dobytkár.

Sú obvinení z prijímania úplatku a legalizácie príjmov z trestnej činnosti

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR v marci potvrdil väzobné stíhanie obvinených právnikov Milana K. a Ľubomíra K. a veterinára Ľubomíra K. ktorí sú obvinení z prijímania úplatku a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry, informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Prečítajte si tiež:
Hrozná tragédia: Obľúbený bratislavský fitness tréner zomrel priamo pri živom online cvičení

„V monitorovanom období takto malo dôjsť k prijatiu úplatkov celkom vo výške cca 6,5 milióna eur,” povedala Baloghová, pre TV Markíza.

Troch väzobne stíhaných a ďalšie osoby zadržala začiatkom marca NAKA v rámci akcie s názvom Dobytkár. Počas akcie vtedy zadržala deväť osôb, hotovosť vo výške 100.000 eur a obrazy v hodnote 800.000 eur.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií