Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kauze „košického Bašternáka” a zločineckej skupiny zameranej na vratky DPH je ešte vytýčených 13 pojednávaní

Prokuratúra v prípade spojenom s košickým podnikateľom Gabrielom Kleinom obžalovala spolu 21 osôb.

30.7.2023 (SITA.sk) – V rámci procesu so zločineckou skupinou zameranou na neopravné odpočty DPH je na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) vytýčených ešte 13 termínov hlavného pojednávania až do decembra tohto roku. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Prokuratúra v prípade spojenom s košickým podnikateľom Gabrielom Kleinom obžalovala spolu 21 osôb. Vec začal pritom súd prejednávať už v októbri 2020, pôvodná dozorová prokurátorka však odišla na Európsku prokuratúru. Prípad si preto musel naštudovať nový prokurátor.

Obžalovaní sú v tomto prípade stíhaní pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a ďalšie skutky. Podľa prokuratúry prostredníctvom vratiek DPH rôznych obchodných spoločností ukrátili štát o 17,4 milióna eur, pričom trestnú činnosť páchali v rokoch 2007 až 2009. Dvadsiatka obžalovaných je stíhaná na slobode, jeden bol vo výkone trestu pre iný prípad.

Medzi obžalovanými je aj košický podnikateľ Gabriel Klein, médiami označovaný ako „košický Bašternák”. Jeho meno sa vyskytovalo aj v iných prípadoch. Podľa portálu Aktuality.sk na neho napríklad Okresná prokuratúra Košice II podala na jar 2020 obžalobu pre vydieranie.

Viac k témam: Neoprávnené odpočty DPH, Súdy, Vratky DPH, Zločinecká skupina
Zdroj: SITA.sk – V kauze „košického Bašternáka” a zločineckej skupiny zameranej na vratky DPH je ešte vytýčených 13 pojednávaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií