fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kauze prípravy vrážd prokurátorov opätovne vypovedal člen drogového gangu Weiss, na viacero vecí si zrazu nepamätal

Je tiež možné, že v piatok budú pred súdom vypovedať aj obžalovaní Marian Kočner a Alena Zsuzsová.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.4.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 21. apríla 2023, 10:53

Na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v piatok pokračuje hlavné pojednávanie v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktoré je spojené aj s kauzou prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Súd za účelom výpovede opätovne predvolal odsúdeného člena sereďského drogového gangu Iliju Weissa. Ten ako svedok vypovedal o príprave vrážd prokurátorov už v júni minulého roku.

Weiss mal zabezpečiť rýchle auto

Podľa orgánov činných v trestnom konaní Weiss pre obžalovaného Darka Dragiča zabezpečoval kradnuté auto, ktoré malo byť použité pri vražde Maroša Žilinku. Svedok na súde v júni 2022 potvrdil stretnutia s obžalovaným.

„Malo to byť rýchle auto bez dokladov, na ktorom sa dá voľačo spáchať a potom sa dá zlikvidovať,” povedal Weiss.

Darko Dragič mu však podľa jeho slov nekonkretizoval, na čo má auto použiť, pričom on sám si myslel, že pôjde o prepad alebo lúpež. Obžalovaný ale podľa svedka povedal, že potom bude „veľké dusno”. Weiss doplnil, že Darko Dragič mu nakoniec neposkytol na auto sľúbené peniaze, preto ho nezabezpečil.

Prečítajte si tiež:
OĽaNO vyzýva SaS, aby umožnili prerokovanie novely štátneho rozpočtu

Výpadok pamäti pri výpovedi

Pri piatkovej výpovedi si však svedok na viacero vecí nepamätal. Podľa neho je za tým “stereotyp”, ktorý zažíva pri výkone deväťročného trestu odňatia slobody.

Je tiež možné, že v piatok budú pred súdom vypovedať aj obžalovaní Marian Kočner a Alena Zsuzsová. Tí totiž na začiatku procesu v apríli minulého roku vypovedať odmietli.

V rámci spojeného procesu sú ešte vytýčené termíny pojednávaní na 24. apríla a 9. a 12. mája.

Viac k témam: Príprava vrážd prokurátorov, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: SITA.sk – V kauze prípravy vrážd prokurátorov opätovne vypovedal člen drogového gangu Weiss, na viacero vecí si zrazu nepamätal © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií