fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Kežmarku si spomienkovým stretnutím pripomenú päť rokov od vraždy Jána Kuciaka

Zavraždeného novinára a jeho snúbenicu pripomína od júna 2021 v Kežmarku pamätná tabuľa.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.2.2023 (SITA.sk) – V Kežmarku sa v utorok o 17:00 rozozvučia zvony na cirkevných chrámoch. Zvoniť budú symbolických päť minút, pripomenú tak päť rokov od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Informoval o tom agentúru SITA tamojší aktivista Pavol Ištok. V tom čase sa uskutoční aj spomienkové stretnutie pred budovou evanjelického lýcea. Organizuje ho hnutie Za slušné Slovensko Kežmarok a miestni aktivisti.

Zavraždeného novinára a jeho snúbenicu pripomína od júna 2021 v Kežmarku pamätná tabuľa, ktorá je umiestnená práve na budove evanjelického lýcea. Postarali sa o to miestni aktivisti v spolupráci s Cirkevným zborom Evanjelickej cirkvi na Slovensku. Cieľom bolo zachovať pamiatku „investigatívneho novinára, ktorý bol so svojou snúbenicou navždy umlčaný“, ako sa uvádza na tabuli.

Podľa Pavla Ištoka, ktorý stál za myšlienkou osadenia tabule, novinár Kuciak v roku 2016 niekoľkokrát pracovne navštívil okres Kežmarok a výsledky jeho práce výrazne prispeli k očiste demokratických procesov. Navštívil vtedy aj susednú obec Rakúsy, keď sa venoval reportáži o volebnej korupcii v parlamentných voľbách v marci 2016.

Prečítajte si tiež:
Polícia porušila práva Haščáka, podľa ESĽP sú všetky materiály z akcie Gorila nelegálne a musia byť zničené

Ján Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk. Spolu s jeho snúbenicou ho zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Obaja mali v čase vraždy 27 rokov.

Viac k témam: Vražda Jána Kuciaka, Výročie, Za slušné Slovensko
Zdroj: SITA.sk – V Kežmarku si spomienkovým stretnutím pripomenú päť rokov od vraždy Jána Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií