Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Košiciach sa stala vážna dopravná nehoda, zranilo sa osem ľudí (foto)

Dve osoby, ktoré boli vo vozidle značky VW Bora, utrpeli ťažké zranenia.

13.4.2024 (SITA.sk) – Pri vážnej dopravnej nehode sa zranilo osem ľudí. Doprava sa stala v piatok 12. apríla približne o 20:30 na križovatke ulíc Trieda KVP – Wuppertálska v Košiciach. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Jana Mésarová.

Ako polícia spresnila, 51-ročný vodič, ktorý viedol osobné motorové vozidlo značky Toyota po Triede KVP, v smere jazdy od Popradskej ulice k ulici Jána Pavla II., v priestoroch križovatky pri odbočovaní vľavo na Wuppertálsku ulicu vošiel do jazdnej dráhy osobnému motorovému vozidlu značky VW Bora.

Jeden narazil do stromu

Druhé vozidlo viedol 21-ročný vodič. Po náraze skončil 51-ročný vodič s autom mimo cesty, kde narazil do stromu.

Ako polícia ďalej spresnila, vo obidvoch vozidlách sa spolu nachádzalo osem osôb. Zo šiestich osôb, ktoré sa viezli vo vozidle značky Toyota utrpeli dve osoby zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako 42 dní, dve osoby utrpeli zranenia s dobou liečenia do 42 dní a dve osoby utrpeli ľahké zranenia.

Museli uzavrieť cestu

Dve osoby, ktoré boli vo vozidle značky VW Bora, utrpeli ťažké zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako 42 dní. Polícia oboch vodičov podrobila dychovej skúške, ktorá nepotvrdila prítomnosť alkoholu.

Pre zistenie prítomnosti iných návykových látok obom vodičom odobrali krv. Úsek cesty musel byť po nehode uzavretý. Vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví.

Viac k témam: Dopravná nehoda
Zdroj: SITA.sk – V Košiciach sa stala vážna dopravná nehoda, zranilo sa osem ľudí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií