Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Košickom kraji ocenili dobrovoľníkov, štyria z nich nefigurovali v žiadnej kategórii (foto)

Výber nebol jednoduchý vzhľadom na to, že tento rok dostali viac ako 100 nominácií.

14.11.2023 (SITA.sk) – Košický samosprávny kraj (KSK) a Dobrovoľnícke centrum Košického kraja (DCKK) oceňovali dobrovoľníkov. Ocenenie Srdce na dlani si odniesli traja jednotlivci a šestica kolektívov. Ako informovala košická župa, tie sa venujú školskému, seniorskému, skupinovému či firemnému dobrovoľníctvu a robia prácu navyše v prospech samosprávy, životného prostredia či kultúry, ale aj v sociálnej oblasti.

Slávnostné oceňovanie pri príležitosti Svetového dňa dobrosrdečnosti sa tentokrát konalo v Moldave nad Bodvou, ide ale o putovné podujatie. Podľa KSK sa v rámci slávnosti vyskytli i prekvapenia, keďže boli ocenení aj dobrovoľníci mimo stanovených kategórií.

Predseda KSK je na svojich občanov hrdý

Predseda KSK Rastislav Trnka uviedol, že výber nebol jednoduchý vzhľadom na to, že tento rok dostali viac ako 100 nominácií.

„Dobro sa z východu nesťahuje, ale naopak, rok čo rok pribúda viac zaujímavých životných príbehov tých, ktorí sa nezištne venujú najrôznejším oblastiam spoločenského života. V dnešnej dobre je malým zázrakom vidieť pokope ľudí rôzneho veku, pohlavia, profesie, ktorí sa hrnú pomáhať. Navyše s vedomím, že ide o východniarov, ktorí takto výrazne posúvajú vpred celý náš kraj. Som hrdý, že sme krajom ľudí zanietených pre dobré veci,“ vyjadril sa Trnka.

Cenu si odniesli mnohé kategórie

Medzi ocenenými jednotlivcami bola v kategórii Senior Marta Kolbelová, v kategórii Pracovník samosprávy bol ocenený Lukáš Macák a ocenenie v kategórii Osobnosť si odniesol Gustáv Stibrányi. Ocenené kolektívy zahŕňajú v kategórii Skupina Save nature by Čivas, v kategórii Firma ABB Solutions Slovakia s.r.o. a v kategórii Sociálna oblasť Arcus.

Ocenená tiež bola spoločnosť Deloitte, a to v kategórii Životné prostredie, cenu v kategórii Kultúrne dedičstvo si odnieslo občianske združenie Castrum Thorna a v kategórii ŠKOLA bola ocenená Stredná odborná škola beauty služieb, Košice.

Ocenení aj bez kategórie

„Tento rok dostali malé srdce s veľkou symbolikou aj štyria zaujímaví ľudia, ktorí nefigurujú v žiadnej kategórii. Ide o Dašu Kočiovú, zakladateľku Usmej sa na mňa a Miroslavu Hunčíkovu zo Svetielka pomoci. Na základe vlastnej skúsenosti s náročným životným osudom sa rozhodli uľahčiť život rodinám s podobným osudom. Okrem nich špeciálne poďakovanie vo forme Srdca na dlani tentokrát získali aj dve kolegyne z DCKK, ktoré už dávno prekročili hranice práce či súkromia a pomáhanie sa stalo ich životnou prioritou,“ uviedla predsedníčka DCKK Miroslava Langerová. Dodala, že oceňovanie pripravili už po pätnástykrát, no dobrovoľníci ich každý rok prekvapia.

Viac k témam: Dobrovoľníci, Dobrovoľnícke centrum Košice, Ocenenie, Srdce na dlani, Svetový deň dobrosrdečnosti
Zdroj: SITA.sk – V Košickom kraji ocenili dobrovoľníkov, štyria z nich nefigurovali v žiadnej kategórii (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií