Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Krajnej Bystrej horeli tri byty, dievča vyskočilo z okna

Hlásenie o požiari hasiči prijali krátko po tretej hodine ráno.

2.11.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 2. novembra 9:03

Dve zranené osoby si vyžiadal nočný požiar viacpodlažného bytového domu v Krajnej Bystrej (okres Svidník), pri ktorom zhoreli tri byty.

Dve zranené osoby

Ako informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove, hlásenie o požiari prijali krátko po tretej hodine ráno.

Požiar najprv zasiahol dva byty horného podlažia dvojpodlažnej budovy. „Požiar bol pri príchode v druhom štádiu horenia a šíril sa podkrovím. Neskôr sa požiar rozšíril aj na tretí byt,“ uviedol operačný dôstojník.

Pri požiari boli zranené dve osoby. „Muž utrpel popáleninu ruky a dievča pri vyskočení z okna utrpelo zlomeninu,“ uviedol pre agentúru SITA operačný dôstojník.

Škoda viac ako 200-tisíc eur

Na mieste zasahovalo deväť hasičov z hasičských staníc Svidník a Stropkov s piatimi kusmi techniky. Hasičom sa podarilo požiar lokalizovať a dostať pod kontrolu krátko pred pol piatou hodinou ráno.

Zásah hasičov trvá aj po 7:00. „Príčina vzniku požiaru aj určenie predbežnej výšky škôd je v štádiu riešenia. Na mieste je zisťovač príčin požiaru,“ dodal operačný dôstojník. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Miroslava Knišová, následkom požiaru vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na viac ako 200-tisíc eur.

„Na miesto udalosti bola vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave a Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru SR,“ priblížila. Na mieste udalosti sa podľa jej slov nachádza ešte šesť hasičov s jedným kusom hasičskej techniky.

Viac k témam: Hasiči, Požiar
Zdroj: SITA.sk – V Krajnej Bystrej horeli tri byty, dievča vyskočilo z okna © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií