fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Kyjeve je po raketovom útoku bez elektriny 40 percent ľudí, inžinieri pracujú na obnovení energií

Rusko spustilo ďalšiu vlnu raketových útokov na Ukrajinu a podľa poradcu ukrajinského prezidenta vypálilo viac ako 120 striel. 

Máte tip? napíšte nám mailom

29.12.2022 (Webnoviny.sk) – Štvrtkový raketový útok Ruska na Ukrajinu spôsobil, že bez elektriny zostalo asi 40 % obyvateľov Kyjeva. Informoval o tom starosta hlavného mesta Vitalij Kličko, uvádza portál The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V súvislosti s nevyhnutnými bezpečnostnými opatreniami počas leteckého poplachu je po raketovom útoku bez elektriny 40 % zákazníkov v hlavnom meste. Inžinieri v súčasnosti pracujú na obnovení dodávok energií. Mesto dodáva teplo a vodu ako zvyčajne,“ napísal prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram.

Rusko vo štvrtok ráno spustilo ďalšiu vlnu raketových útokov na Ukrajinu a podľa poradcu ukrajinského prezidenta Mychajla Podoľaka vypálilo viac ako 120 striel. Útok bol ďalším na kľúčovú infraštruktúru naprieč Ukrajinou. Moskva podobné útoky spúšťa každý týždeň už od októbra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V Kyjeve je po raketovom útoku bez elektriny 40 percent ľudí, inžinieri pracujú na obnovení energií © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií