Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Liptovskom Mikuláši horel byt, staršiu osobu vyniesli v bezvedomí

Zásah hasičov sťažovalo husté zadymenie, pričom požiar sa podarilo zlikvidovať krátko po 20:30.

15.11.2023 (SITA.sk) – Utorkový večerný požiar bytu na Ulici Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši mal takmer tragické následky. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Mária Pohanková Zahatlanová, hasičom sa pri zásahu podarilo vyniesť z bytu staršiu osobu v bezvedomí.

Požiar bytu na šiestom poschodí sedemposchodového bytového domu hasičom nahlásili krátko pred 17:15. „Hasiči pomocou hydraulického náradia otvorili bezpečnostné dvere, ktoré boli zničené a zatavené požiarom. Nájdenú osobu v bezvedomí transportovali k posádke rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá ju previezla na ďalšie ošetrenie do nemocnice,“ priblížila Pohanková Zahatlanová.

Doplnila, že zásah hasičov sťažovalo husté zadymenie, pričom požiar sa podarilo zlikvidovať krátko po 20:30. „Pravdepodobnou príčinou požiaru bol skrat batérie elektrobicykla. Predbežná škoda bola odhadnutá na 150-tisíc eur,“ dodala krajská hovorkyňa hasičov.

Viac k témam: Hasiči, Požiar bytového domu
Zdroj: SITA.sk – V Liptovskom Mikuláši horel byt, staršiu osobu vyniesli v bezvedomí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií