Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Luhanskej oblasti prebiehajú jedny z najintenzívnejších bojov, Rusi pri Avdijivke denne strácajú 500 až tisíc vojakov

Intenzívne boje prebiehajú aj v Doneckej oblasti a na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti.

18.11.2023 (SITA.sk) – Najintenzívnejšie boje na Ukrajine počas uplynulého týždňa podľa spravodajských služieb britského ministerstva obrany boli na kupianskom fronte v Luhanskej oblasti, pri meste Avdijivka v Doneckej oblasti a na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti, ale ani jedna strana nepostúpila vpred.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusi však utrpeli veľké straty pri Avdijivke. Informuje o tom web Ukrajinská pravda. Ruské sily v bojoch pri meste Avdijivka strácajú „500 až 1000 ľudí denne“, konštatoval vo svojej správe britský rezort obrany.

„Vzhľadom na to, že na východe Ukrajiny sa začína naozaj chladnejšie zimné počasie, existuje len málo bezprostredných vyhliadok na veľké zmeny vo frontovej línii,“ dodalo ministerstvo obrany Veľkej Británie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Avdijivka, Chersonská oblasť, donecká oblasť, Kupiansk, Luhanská oblasť, ruské sily, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – V Luhanskej oblasti prebiehajú jedny z najintenzívnejších bojov, Rusi pri Avdijivke denne strácajú 500 až tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií