Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Malých Karpatoch v noci horel les, zasahovali desiatky hasičov (foto)

Požiar bol ohlásený v pondelok krátko pred 22:30 a rýchlo sa rozšíril na plochu s rozmermi 500 krát 300 metrov.

25.7.2023 (SITA.sk) – Viac ako 70 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo v noci pri požiari lesa na vrchu Veľký Javorník v katastri obce Svätý Jur v okrese Pezinok. Požiar bol ohlásený v pondelok krátko pred 22:30 a rýchlo sa rozšíril na plochu s rozmermi 500 krát 300 metrov.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová, požiarisko bolo rozdelené na dva zásahové úseky, pričom zásah hasičov komplikoval silný vietor, suché prostredie a ťažko prístupný terén. Požiar sa hasičom podarilo lokalizovať v noci krátko po 2:30. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Hasiči na mieste udalosti naďalej pracujú, vykonávajú hasiace práce, vyhľadávajú a dohášajú lokálne ohniská.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesný požiar v Malých Karpatoch (fotografie)

Na mieste zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku aj príslušníci Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách. Okrem toho tiež členovia dobrovoľných zborov obcí Pezinok, Svätý Jur, Rusovce, Ružinov, Rovinka, Most pri Bratislave, Lozorno, Stupava, Malinovo a Budmerice.

Viac k témam: Lesný požiar
Zdroj: SITA.sk – V Malých Karpatoch v noci horel les, zasahovali desiatky hasičov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií