Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V najväčšej nemocnici Pásma Gázy Šífa boli údajne izraelskí rukojemníci, tvrdí izraelský premiér Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu povedal, že existujú „silné náznaky“ o tejto skutočnosti.

17.11.2023 (SITA.sk) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu povedal, že existujú „silné náznaky“, že v nemocnici Šífa v Gaze zadržiavali izraelských rukojemníkov, ktorých si vzali militanti hnutia Hamas pri útoku na Izrael zo 7. októbra.

Dôvod pustenia operácie

V relácii Evening News americkej televízie CBS uviedol, že to je jeden z dôvodov, prečo tam izraelskí vojaci spustili operáciu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Netanjahu vysvetlil, že keď do nemocnice Šífa, ktorá je najväčšia v Pásme Gazy, vošli izraelskí vojaci, neboli tam žiadni rukojemníci. „Ak by tam boli, vyviedli by ich von,“ skonštatoval.

Telá dvoch rukojemníkov

Izrael tvrdí, že má ďalšie informácie o zadržiavaných, ale podľa premiéra je lepšie, keď o tom nebude veľmi hovoriť. Podrobnosti o informáciách, ktoré naznačovali prítomnosť rukojemníkov v nemocnici Netanjahu neposkytol.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Izrael opakovane viní Hamas z toho, že pod nemocnicou Šífa má rozsiahle veliteľské a riadiace stredisko. Hamas to popiera. Izraelská armáda však v piatok nadránom oznámila, že našla v areáli tunelovú šachtu a nastražené vozidlo. BBC pripomína, že to nevie nezávisle overiť. V blízkosti nemocnice tiež podľa Izraela našli telá dvoch rukojemníkov.

Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér, nemocnica Šífa, Pásmo Gazy, Rukojemníci, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – V najväčšej nemocnici Pásma Gázy Šífa boli údajne izraelskí rukojemníci, tvrdí izraelský premiér Netanjahu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií