fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V nelegálnej tabakovej fabrike vykorisťovali Ukrajincov, polovica žila v Španielsku so statusom utečenca

Úrady pri razii našli desať vykorisťovaných Ukrajincov, z ktorých polovica boli utečenci.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – V nelegálnej tabakovej továrni v severnom Španielsku vykorisťovali ukrajinských pracovníkov. Hovorca španielskej civilnej gardy v pondelok agentúre the Associated Press povedal, že pri razii v závode našli 10 vykorisťovaných Ukrajincov, pričom polovica z nich žila v krajine so statusom utečenca.

Nemali legálne zmluvy

Pracovníci vo fabrike La Rioja podľa hovorcu žili v preplnených prefabrikovaných jednotkách vo vnútri továrne, aby ich nebolo vidieť vonku. Mali dlhý pracovný čas, ale nemali legálne pracovné zmluvy.

Zločinecká organizácia pašujúca tabak

Továreň bola jedna z troch, na ktoré sa španielska polícia zamerala pri celonárodnej operácii proti zločineckej organizácii pašujúcej tabak. Dovedna zatkli 27 ľudí a zhabali cigarety a tabakové listy v hodnote 37,5 milióna eur.

Úrady tiež prehľadali viac ako 20 sídel, priemyselných budov a obchodov, pričom lídrom zločineckej skupiny zhabali tiež luxusné autá, šperky a veľké obnosy hotovosti. V Španielsku žije viac ako 150-tisíc ukrajinských utečencov, ktorí dostali dočasnú ochranu po úteku pred vojnou v ich vlasti.

Viac k témam: Nelegálna práca, rusko-ukrajinský konflikt, utečenci z Ukrajiny, Vykorisťovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – V nelegálnej tabakovej fabrike vykorisťovali Ukrajincov, polovica žila v Španielsku so statusom utečenca © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Na Ukrajine je zamínovaných asi tridsať percent územia, plocha sa približne rovná dvojnásobku rozlohy Rakúska
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií