fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Nitre zomrelo 15-ročné dievča, ktorému malo pozitívny na test na COVID-19

Za včera pribudlo na Slovensku až 161 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19, urobilo sa 5309 testov. Vyliečilo sa ďalších 34 pacientov, celkovo sa z ochorenia zotavilo 2947 ľudí. 

Máte tip? napíšte nám mailom

V Nitre v nemocnici zomrelo iba 15-ročné dievča, ktoré malo pozitívny na test na COVID-19

,,Môžeme potvrdiť, že sme počas víkendu prijali na Kliniku detí a dorastu polymorbídnu pacientku so závažnými chronickými ochoreniami, ktorá bola pozitívne testovaná na COVID-19 a následné preložená na Infekčnú kliniku, kde zomrela. Presnú príčinu úmrtia bude možné určiť až po pitve zosnulej,” potvrdilo pre TV JOJ vedenie nemocnice. 

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 131 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 98 pacientov. Na JIS je 17 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 7 pacientov.

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine doteraz je 4888, počet ukončených laboratórnych testov  dosiahol počet 365 945. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 zostáva 37. Počet aktívnych prípadov na Slovensku je aktuálne 190

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR tvnoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií