Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V nominácii „dvadsaťjednotky“ sa objavili traja nováčikovia, tréneri brali ohľad na reprezentačné „áčko“

Tím „SR 21“ absolvuje druhý tohtoročný zraz v rámci prípravy na kontinentálny šampionát tejto vekovej kategórie, ktorý v roku 2025 bude hostiť Slovensko.

30.5.2024 (SITA.sk) – Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš bude mať k dispozícii 24 hráčov pre júnové medzištátne prípravné stretnutia proti rovesníkom z Azerbajdžanu (7. júna o 18.30 h) a Moldavsku (11. júna o 18.30 h), ktoré sa uskutočnia v Senci. Nováčikmi v „dvadsaťjednotke“ sú brankári Dominik Ťapaj z MFK Ružomberok a Adam Danko z Podbrezovej spoločne so stredopoliarom Bálintom Csókom zo Šamorína.

„Pri nominácii na túto júnovú akciu sme brali do úvahy potreby reprezentačného ‚áčka‘, ktoré sa pripravuje na blížiace sa majstrovstvá Európy. S nomináciou sme čakali do momentu, kým nebola známa nominácia seniorskej reprezentácie na druhú fázu prípravy,“ priblížil proces tvorby nominácie podľa webu Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Kentošov asistent Tibor Goljan.

Tím „SR 21“ absolvuje druhý tohtoročný zraz v rámci prípravy na kontinentálny šampionát tejto vekovej kategórie, ktorý v roku 2025 bude hostiť Slovensko. Ako domáci tím majú Slováci istú účasť. V rámci marcového asociačného termínu „sokolíci“ zvíťazili v Španielsku (2:0) a na Malte (4:1).

„Verím, že herne i výsledkovo nadviažeme na úspešný marcový zraz, počas ktorého sme porazili Španielsku a Maltu. Očakávam podobné zápasy ako bol ten marcový na Malte, minimálne pokiaľ ide o rozostavenie súpera s tromi stopérmi, či už 5-3-2 alebo 5-4-1 v defenzíve,“ dodal Goljan.

Káder slovenskej reprezentácie futbalistov do 21 rokov na júnové prípravné stretnutia proti rovesníkom z Azerbajdžanu a Moldavska (zdroj: SFZ):
Brankári: Tomáš Frühwald, Adam Danko, Dominik Ťapaj
Obrancovia: Samuel Kopásek, Nicolas Šikula, Filip Mielke, Patrik Leitner, Tomáš Jaššo, Marek Ujlaky, Dominik Javorček, Alexander Selecký
Stredopoliari: Martin Šviderský, Sebastián Nebyla, Artur Gajdoš, Mario Sauer, Ján Murgaš, Máté Szolgai, Bálint Csóka, Dominik Veselovský
Útočníci: Nino Marcelli, Adrián Kaprálik, Adam Tučný, Roman Čerepkai, Timotej Jambor

Viac k témam: slovenská reprezentácia do 21 rokov, Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie
Zdroj: SITA.sk – V nominácii „dvadsaťjednotky“ sa objavili traja nováčikovia, tréneri brali ohľad na reprezentačné „áčko“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií