V OKOVÁCH – PRÍBEH DESIATICH DOŽIVOTNE ODSÚDENÝCH VÄZŇOV SEDIACICH V LEOPOLDOVE

V OKOVÁCH – PRÍBEH DESIATICH DOŽIVOTNE ODSÚDENÝCH VÄZŇOV SEDIACICH V LEOPOLDOVE

reklama

Časť 4. Arpád Nagy

Pri čítaní týchto riadkov si neoddýchnete. Ponoríte sa do mrazivej temnoty mužov, ktorí žijú s tým, že už možno nikdy neuvidia svetlo slobodného sveta. Nezacítia ako chutí voľnosť, aké je to posedieť si na terase s priateľmi alebo zacítiť jemný morský vánok. Pravdepodobne nikdy neopustia múry Leopoldovskej väznice a ak áno, budú len premiestnení do inej.  V desiatich dieloch vám prinášame spovede desiatich doživotne odsúdených väzňov, ktorých pred pár rokmi vyspovedal slovenský spisovateľ Dávid Kičin.

Arpád Nagyje úplne iný prípad väzňa ako tí, o ktorých ste čítali do teraz. Nikoho nezabil ani neokradol. Jeho problémom, ktorý spôsobil, že do smrti nevylezie z väzenia je pedofília. Jeho úchylka sa začala prejavovať už keď mal 16 rokov. Prvý krát sedel kvôli zneužitiu dvoch dievčatiek na tri roky. Už rok po prepustení z väzby spáchal ďalší trestný čin, pohlavne zneužil šesťročného chlapca.  Odsedel si šesť rokov v najťažšej skupine. Ani tieto roky za mrežami ho však nepoučili a svoju liečbu ignoroval. O ďalší rok zneužil šesťročné dievčatko, za ktoré si odsedel sedem a pol roka v najťažšej skupine.  Po prepustení na slobodu to však vyzeralo, že sa jeho život bude uberať k lepšiemu. Našiel si ženu, zamiloval sa a oženil sa s ňou. Narodila sa im dcérka. A s ňou prišli ďalšie Arpádove chúťky.

Zdroj: Aktuality

Dievčatko bolo sexuálne  zneužívané vlastným otcom od decembra 2008 do polovice februára 2009. Vyšetrovanie zistilo, že svoju dcérku obchytkával, bozkával po celom tele a prstami jej spôsoboval bolesť. Na základe jeho minulosti, toho, že nedokončil liečbu a nebral svoje lieky sa znalci zhodli, že jeho pobyt na slobode nie je bezpečný a v roku 2011 bol na základe zásady „trikrát a dosť“ odsúdený na doživotné odňatie slobody s maximálnym stupňom stráženia. A keďže jeho náprava nie je podľa rozsudku možná, jeho nádeje na to, že ešte niekedy prejde bránami väznice ako slobodný človek, v podstate neexistujú.

reklama
PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Neštítili sa ničoho: Toto je päť najbeštialnejších sériových vrahov sveta

Svoj trest však považuje za nespravodlivý. Tvrdí, že všetko si to vymysleli policajti a susedka, ktorí sa ho chceli zbaviť. Necíti sa vinný a stále čaká na deň, kedy sa jeho rozsudok zmení. V jeho snoch vidí svoju exmanželku a dcérku. Šťastnú rodinu, ktorá začne nový život mimo Slovenska. Stále verí, že kým bude jeho dcéra dospelá, on už bude dávno na slobode, aby POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

reklama
Google+ Linkedin