fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V OKOVÁCH – PRÍBEH DESIATICH DOŽIVOTNE ODSÚDENÝCH VÄZŇOV SEDIACICH V LEOPOLDOVE

Máte tip? napíšte nám mailom

Časť 4. Arpád Nagy

Pri čítaní týchto riadkov si neoddýchnete. Ponoríte sa do mrazivej temnoty mužov, ktorí žijú s tým, že už možno nikdy neuvidia svetlo slobodného sveta. Nezacítia ako chutí voľnosť, aké je to posedieť si na terase s priateľmi alebo zacítiť jemný morský vánok. Pravdepodobne nikdy neopustia múry Leopoldovskej väznice a ak áno, budú len premiestnení do inej.  V desiatich dieloch vám prinášame spovede desiatich doživotne odsúdených väzňov, ktorých pred pár rokmi vyspovedal slovenský spisovateľ Dávid Kičin.

Arpád Nagyje úplne iný prípad väzňa ako tí, o ktorých ste čítali do teraz. Nikoho nezabil ani neokradol. Jeho problémom, ktorý spôsobil, že do smrti nevylezie z väzenia je pedofília. Jeho úchylka sa začala prejavovať už keď mal 16 rokov. Prvý krát sedel kvôli zneužitiu dvoch dievčatiek na tri roky. Už rok po prepustení z väzby spáchal ďalší trestný čin, pohlavne zneužil šesťročného chlapca.  Odsedel si šesť rokov v najťažšej skupine. Ani tieto roky za mrežami ho však nepoučili a svoju liečbu ignoroval. O ďalší rok zneužil šesťročné dievčatko, za ktoré si odsedel sedem a pol roka v najťažšej skupine.  Po prepustení na slobodu to však vyzeralo, že sa jeho život bude uberať k lepšiemu. Našiel si ženu, zamiloval sa a oženil sa s ňou. Narodila sa im dcérka. A s ňou prišli ďalšie Arpádove chúťky.

Prečítajte si tiež:
Policajti vyzvali dievča k tomu, aby im ukázalo prsia. Neskončili však iba pri tom
Zdroj: Aktuality

Dievčatko bolo sexuálne  zneužívané vlastným otcom od decembra 2008 do polovice februára 2009. Vyšetrovanie zistilo, že svoju dcérku obchytkával, bozkával po celom tele a prstami jej spôsoboval bolesť. Na základe jeho minulosti, toho, že nedokončil liečbu a nebral svoje lieky sa znalci zhodli, že jeho pobyt na slobode nie je bezpečný a v roku 2011 bol na základe zásady „trikrát a dosť“ odsúdený na doživotné odňatie slobody s maximálnym stupňom stráženia. A keďže jeho náprava nie je podľa rozsudku možná, jeho nádeje na to, že ešte niekedy prejde bránami väznice ako slobodný človek, v podstate neexistujú.

Svoj trest však považuje za nespravodlivý. Tvrdí, že všetko si to vymysleli policajti a susedka, ktorí sa ho chceli zbaviť. Necíti sa vinný a stále čaká na deň, kedy sa jeho rozsudok zmení. V jeho snoch vidí svoju exmanželku a dcérku. Šťastnú rodinu, ktorá začne nový život mimo Slovenska. Stále verí, že kým bude jeho dcéra dospelá, on už bude dávno na slobode, aby POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Prečítajte si tiež:
Bon Jovi otvoril dve reštaurácie pre ľudí v núdzi: Takto platia za jedlo!

jej mohol pomôcť. Voľný čas, ktorého má vo väzení veľa trávi aj tým, že číta knihy. Ako sám tvrdí, má rád kriminálne príbehy, historické knihy, no najradšej zo všetkého číta rozprávky. Zvyšok času venuje písaniu na súdy a kreslením obrázkov pre svoju dcérku. Nepracuje, pretože má problémy s rukami. Celé dni myslí na svoju rodinu, na svoju staršiu sestru, ktorá má zdravotné problémy a modlí sa, aby sa ešte raz mohli stretnúť vonku.

Cíti sa veľmi ukrivdený, oklamaný a podvedený nie len policajtmi, ale aj médiami a štátom. Stále v ňom však žije svetielko nádeje, ktoré mu dáva vieru, že jedného dňa predsa len opustí brány väznice ako slobodný človek, očistený od krivých obvinení a klamstiev.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií